profesjonalne strony internetowe - Poznań, Szamotuły, Wronki

Co Wyróżnia Profesjonalną Stronę Internetową?

Klienci szukają twojej strony www w internecie

Według najnowszych statystyk, 97% konsumentów szuka produktu online przed jego zakupem. Co więcej, ankiety wykazały, że większość konsumentów woli kupować w lokalnych firmach, które mają strony internetowe. Nie ważne jak duża jest Twoja firma, potrzebujesz strony internetowej. Nie chodzi o jakąkolwiek stronę www. Potrzebujesz profesjonalnego projektu strony internetowej!

Jeśli strona www jest nudna, nieciekawa, ładuje się zbyt długo w przeglądarce i nie wyświetla informacji, których szukają potencjalni klienci, zmarnujesz wszystkie pieniądze zainwestowane w jej promowanie.

Niewątpliwie rośnie wśród właścicieli firm świadomość korzyści, płynących z posiadania profesjonalnego projektu strony internetowej. Niestety często uważają, że ​​dobrze jest, jeśli sami zaprojektują swoją witrynę lub skorzystają z darmowych szablonów.

Internauci szukają Twojej firmy w internecie

Dlaczego potrzebujesz profesjonalnego projektu strony internetowej?

Jednym z największych problemów współczesnego marketingu cyfrowego jest to, że właściciele małych i średnich firm nie zdają sobie sprawy z faktu, jak ważny jest projekt firmowej strony internetowej. Wygląd i funkcjonalność Twojej witryny może sprawić, że Twoja firma będzie negatywnie odbierana przez obecnych oraz potencjalnych klientów.

Niestety nie każdy tak zwany „projektant stron internetowych” może stworzyć witrynę internetową, która spełnia wszystkie potrzeby w zakresie projektowania stron www.

Niektóre często pomijane wymagania dotyczące projektowania stron internetowych to:

  • strona internetowa musi działać na wszystkich urządzeniach, w tym na tabletach, smartfonach, laptopach itp.
  • musi szybko „ładować się” w przeglądarce, zwiększając liczbę odwiedzających ją użytkowników (dlaczego klient miałby czekać, aż Twoja strona się załaduje, skoro w ciągu kilku sekund może łatwo wyszukać w przeglądarce Twojego konkurenta?),
  • użytkownicy muszą mieć możliwość znalezienia strony www w wyszukiwarce Google, dlatego ważne jest jej dostosowanie pod kątem pozycjonowania się w wynikach wyszukiwania

Można zatem stwierdzić, że tworzenie dobrego projektu strony internetowej nie polega tylko na spełnieniu minimalnych standardów w marketingu cyfrowym, ale ma również wiele zalet dla Twojej firmy!

Mało atrakcyjny wygląd oraz słaba funkcjonalność Twojej strony internetowej może sprawić, że Twoja firma będzie negatywnie odbierana przez obecnych oraz potencjalnych klientów.

Podsumowując, zbudowanie dobrze zaprojektowanej strony internetowej nie tylko pomaga zaprezentować w profesjonalny sposób Twoją firmę, ale też zwiększa rozpoznawalność Twojej marki. Ponadto pomaga również w pozycjonowaniu strony www w wyszukiwarce i sprawia, że ​​odwiedzający ją użytkownicy wracają na stronę internetową, aby zapoznać się z ofertą Twojej firmy.

Czy dzięki profesjonalnie zaprojektowanej stronie internetowej możesz zaoszczędzić pieniądze?

Odpowiedź jest prosta: tak! Wynika to z faktu, że faktycznie zaoszczędzisz pieniądze, jeśli firmowa strona internetowa zostanie poprawnie wykonana za pierwszym razem. Dlatego profesjonalnego projektowania witryn nie należy uważać za niepotrzebny wydatek, a raczej jako inwestycję, która z czasem się zwróci.

Pamietaj że:

  • zatrudniając od samego początku profesjonalnego projektanta stron internetowych do pracy nad Twoją witryną, zaoszczędzisz sobie wielu kłopotów. Jeśli wystąpią jakieś błędy, ich naprawienie będzie tańsze i łatwiejsze. Źle zaprojektowana strona internetowa może w przyszłości zmusić Cię do jej przebudowania i naprawienia błędów!
  • niepoprawnie zbudowane strony internetowe mogą często nie wyświetlać się w odpowiedni sposób w przeglądarkach. Przy profesjonalnym projekcie strony internetowej te problemy są mało prawdopodobne. Nawet jeśli się pojawią, szybciej zostaną rozwiązane dzięki współpracy z profesjonalistami.
  • posiadając źle zaprojektowaną stronę internetową lub nie posiadając jej w ogóle, tracisz klientów i przychody. W dzisiejszych realiach rynku wygrywa marka, która angażuje najwięcej klientów i dominuje w wynikach wyszukiwania online. Źle wykonany projekt witryny może spowalniać rozwój Twojej firmy.
Zaoszczędzisz pieniądze, jeśli firmowa strona internetowa zostanie poprawnie wykonana za pierwszym razem. Dlatego profesjonalnego projektowania witryn nie należy uważać za niepotrzebny wydatek, a raczej jako inwestycję, która z czasem się zwróci.

Pomyśl o tym – kiedy natkniesz się online na nową firmę z przyjemną wizualnie i łatwą w nawigacji stroną internetową, czy nie podzielisz się nią z przyjaciółmi i rodziną? Oczywiście!

Biorąc pod uwagę fakt, że 67,7% decyzji zakupowych konsumentów ma wpływ na recenzje online, będziesz chciał, aby recenzje Twojej strony internetowej były pozytywne. Poprawi to wizerunek Twojej marki.

Projektowanie responsywnych stron internetowych

Oczekiwania dotyczące stron internetowych uległy zmianie

W przeszłości większość stron internetowych posiadających podstawowe informacje radziła sobie całkiem dobrze w wyszukiwarkach internetowych. Jeśli strona internetowa firmy zawierała kilka zdjęć, prostą listę usług, godziny pracy i dane kontaktowe, to wystarczyło.

Obecnie sprawa jest nieco trudniejsza, ponieważ konkurencja jest coraz większa i z każdym dniem stron internetowych przybywa. Klienci szukają najbardziej aktualnych i wyczerpujących dostępnych informacji. Jeśli Twoja firma oferuje to, czego szukają, jest szansa, że odwiedzą twoją stronę internetową. Jeśli nie, zrobi to twój konkurent, zdobywając klienta i zarabiając pieniądze.

Aktualne treści na stronach internetowych

Treści w Twojej witrynie muszą być tworzone z myślą o kliencie. Powinny być to materiały wysokiej jakości, wyróżniający Twoją ofertę od konkurencji. Powinny również być często aktualizowane i „świeże”.

Przestarzała strona internetowa z podstawowymi informacjami nie będzie dobrze pozycjonować się w wynikach wyszukiwania, więc najpewniej nikt na nią nie trafi. Nie zamieni również odwiedzających ją użytkowników w potencjalnych klientów.

Responsywne strony internetowe

Warto zaznaczyć, że obecnie ponad połowa ruchu internetowego na świecie pochodzi z urządzeń mobilnych, takich jak smartfony czy tablety. Oznacza to, że ludzie szukają Twojej oferty na telefonach komórkowych. Jeśli Twoja strona internetowa nie jest zoptymalizowana pod tym kątem, nie masz szans zaprezentować swojej oferty online.

Szybkość ładowania się stron internetowych

Jeśli witryna firmy jest powolna, może to być powód jej nie odwiedzania przez użytkowników. Wyszukiwarki mierzą szybkość ładowania się witryny i uwzględniają ją w rankingach.

Ponadto powolne strony www bardzo denerwują użytkowników. Według Google ponad 50 procent odwiedzin strony internetowej jest porzucanych, gdy ładowanie trwa dłużej niż 3 sekundy.

Profesjonalny projekt strony internetowej

Myśl długoterminowo – zainwestuj w profesjonalny projekt strony internetowej

Profesjonalne projektowanie stron internetowych ma przewagę nad darmowymi szablonami lub wykonaniem strony przez niedoświadczoną osobę pod każdym względem oprócz kosztów krótkoterminowych. Ale jeśli poważnie myślisz o długoterminowych perspektywach swojej firmy, musisz rozważyć zainwestowanie w usługi profesjonalnego projektanta stron internetowych. Takie strony po prostu wyglądają lepiej, działają lepiej i stają się świetnym narzedziem marketingowym.

Profesjonalny projekt strony internetowej jest pełen niuansów i wymaga dużej wiedzy technicznej. Ale wpływ, jaki ma na marketing cyfrowy, jest bezcenny.

Leave a Comment.