Koszt zaprojektowania i utrzymania strony www.

Ile Kosztuje Strona Internetowa?

Realny Koszt Zaprojektowania i Rozwoju Strony www

Chcąc odpowiedzieć na pytanie o koszt wykonania strony internetowej, musimy na wstępie zrozumieć, że wszystko tak naprawdę sprowadza się do nakładu pracy. Dwa czynnik są tutaj szczególnie ważne: rozmiar strony www i jej złożoność.

Oznacza to, że estetycznie zaprojektowana, profesjonalna 10-stronicowa strona internetowa ze standardowym dostosowaniem do wyświetlania się na urządzeniach mobilnych będzie kosztować mniej, niż wysoce spersonalizowana 50-stronicowa strona www z wszystkimi najnowszymi rozwiązaniami, dostosowana do obowiązujących w danym czasie trendów.

Chcąc podać konkretne liczby, koszt budowy strony internetowej dla małej firmy może wynosić od 1000 zł do 10 000 zł.

To duży przedział cenowy. Postarajmy się rozbić wszystko, aby uzyskać realistyczne oszacowanie kosztów zaprojektowania i rozwoju strony www. Musimy jednak pamiętać, że poniższe informacje dotyczą małych i średnich firm. Duże korporacje z niemalże nieograniczonymi możliwościami finansowymi, w pełnym wymiarze godzin projektują, rozwijają i zarządzają własnymi stronami internetowymi za kilkadziesiąt tysięcy zł rocznie.

Zatrudnij profesjonalnego projektanta stron internetowych

Zatrudnij Profesjonalistę

Jeśli jesteś bardzo zajęty prowadzeniem firmy i / lub po prostu nie jesteś „specjalistą”, musisz zatrudnić kogoś, kto zbuduje dla Ciebie stronę www. To takie proste.

Jeśli jednak rozglądałeś się już online i odwiedziłeś witryny projektantów / programistów witryn, prawdopodobnie napotkałeś się na dwa problemy:

  • Brak cen w ogóle.
  • Ceny od absurdalnie tanich po super drogie.
Radzimy uważać na firmy, oferujące najniższe ceny. Niezwykle niskie ceny często oznaczają tandetne wykonanie, nieprzyjemną obsługę lub dodatkowe płatności za każdy drobiazg.

Przyjrzyjmy się bliżej konkretnym czynnikom, wpływającym na cenę budowy strony www małej firmy:

Wielkość strony.

Co się stanie, jeśli firma zajmująca się tworzeniem stron internetowych zaoferuje przygotowanie 10-stronicowej strony www za 2000 zł, ale Twoja strona internetowa potrzebuje 25 podstron? Dobrą zasadą jest doliczenie około 100 zł za każdą dodatkową stronę ponad to, co jest zawarte w ich standardowym pakiecie. W tym przykładzie 15 dodatkowych stron to dodatkowo 1500 zł. Dodaj tę kwotę do pierwotnej ceny podstawowej wynoszącej 2000 zł, a koszt wykonania strony internetowej wyniesie 3500 zł. Każda sytuacja będzie się różnić, ale przynajmniej daje to rozsądny kosztorys oparty na wspólnych cenach w branży.

Niestandardowy układ witryny.

Każda witryna budowana jest w oparciu o szablon graficzny. Szablon należy dostosować w taki sposób, aby wpisywał się w markę firmy i przyciągał potencjalnych klientów Twojej firmy. Im więcej wymaganych dostosowań, tym większy koszt.

Niestandardowe obrazy i grafika.

Fantazyjne obrazy i grafiki mogą nadać Twojej stronie www jedyny w swoim rodzaju wygląd, ale ma to swoją cenę. Wyrafinowane efekty wizualne często wymagają specjalnego oprogramowania do edycji lub skorzystania z usług specjalisty np. w dziedzinie wykonywania profesjonalnych zdjęć.

Programowanie niestandardowe.

Czasami możesz potrzebować na swojej stronie internetowej specjalnego rozwiązania, które zapewni Ci pożądaną funkcjonalność. Aby Twoja witryna działała tak, jak chcesz, może okazać się niezbędnym wykonanie dużej ilości testów.

Liczba zmian konstrukcyjnych.

Większość projektów stron internetowych zaczyna się od wstępnego projektu koncepcyjnego (coś w rodzaju poglądowego szkicu) w oparciu o to, czego wymaga klient. Wówczas projektanci witryn często oferują 1 lub 2 rundy poprawek projektu, aby uwzględnić prośby klienta o zmianę, w celu uzyskania ostatecznego projektu. Niektóre agencje reklamowe oferują aż 3-5 rund zmian projektu. Każda zmiana projektu ma swoją cenę, która zwiększa całkowity koszt wykonania strony www. Z naszego doświadczenia wynika, że 1-2 rundy poprawek projektu są najczęściej wystarczające.

Tworzenie treści.

Solidna, przemyślana treść jest podstawą każdej wysoko ocenianej przez użytkowników strony internetowej. Jeśli chcesz uruchomić nową stronę www, ale nie masz jeszcze żadnych treści, musisz to przemyśleć. Treści możesz przygotować sam lub zlecić to zadanie naszemu copywriterowi. Jeśli masz istniejącą witrynę, ale treść jest słaba lub nieaktualna, musisz ją ulepszyć.

Koszt wykonania taniej strony internetowej

Tania Strona WWW – Spróbuj Zrobić ją Sam

Jeśli masz podstawową wiedzę na temat technologii internetowej i dobrze sobie radzisz, możesz całkowicie zbudować własną witrynę internetową.

Potrzebne surowce nie są strasznie drogie:

Nazwa domeny

70-80 zł rocznie, aby zarejestrować nową domenę. Sprawdź np. ofertę firmy Linuxpl. Nierzadko w pierwszym roku otrzymujesz domenę za darmo.

Hosting witryny

Koszty zaczynają się już od około 100 zł rocznie za standardowy hosting firmy, który tak naprawdę wystarczy na sam początek w większości przypadków. W każdym momencie możesz przejść na lepszy serwer o większej mocy.

Certyfikat SSL

Nawet jeśli nie planujesz prowadzić sklepu internetowego, nadal będziesz chciał zabezpieczyć swoją witrynę za pomocą protokołu HTTPS. Możesz uzyskać certyfikat SSL już za kilkadziesiąt zł rocznie.

Szablon strony

Do wyboru są setki, jeśli nie tysiące darmowych szablonów. Często posiadają one dość ograniczone możliwości edycji grafiki czy treści strony, ale w niektórych przypadkach np. mało rozbudowanych stronach www sprawdzają się całkiem dobrze. Oczywiście zachęcam do zainwestowania w zlecenie wykonania wysokiej jakości szaty graficznej profesjonaliście. Ta inwestycja najpewniej zaoszczędzi Ci czasu i nerwów!

Zdjęcia i grafiki

Jeśli jesteś dobrym fotografem lub masz już wysokiej jakości zdjęcia do swojej witryny, jest już całkiem nieźle. Istnieje jednak duże prawdopodobieństwo, że nie masz dobrej jakości zdjęć i będziesz musiał je kupić, aby utrzymać dobry poziom szaty graficznej strony internetowej. Z pomocą w tym przypadku przychodzą tzw. banki zdjęć, w których możesz znaleźć i kupić profesjonalnie wykonane fotografie i grafiki. Wybór jest dość spory, między innymi Shutterstock.com, Istockphoto.com czy Dreamstime.com

Pamiętaj, aby nigdy nie umieszczać zdjęć i grafik z innych źródeł na swojej stronie internetowej, chyba że masz 1000% pewności, że możesz to zrobić, np. otrzymując pozwolenie od właściciela fotografii. W przeciwnym razie możesz zostać pozwany. Bezpieczniej jest jednak po prostu kupić interesujące zdjęcia i mieć pewność, że do ich wykorzystania na swojej stronie www masz pełne prawo.

Oczywiście głównym kosztem opcji DIY jest Twój czas. Nawet w przypadku prostej strony internetowej musisz przygotować się na poświęcenie temu zajęciu kilkudziesięciu godzin. Budowa nowoczesnej, dobrze zaprojektowanej strony internetowej jest znacznie bardziej czasochłonna niż większości ludzi zdaje sobie sprawę. Jeśli masz obecnie więcej czasu niż pieniędzy i nie jesteś przytłoczony technologią internetową, istnieje duża szansa, że sobie poradzisz z wykonaniem strony www.

Nie zapomnij o aktualizacjach i licencjach

Jeśli chodzi o regularne wydatki, musisz pamiętać o rocznych opłatach za hosting i domenę. W miarę rozwoju strony internetowej, dobrą praktyką jest kupowanie nowych grafik i zdjęć oraz okresowe zatrudnienie osób, które pomogą Ci pisać nowe, ciekawe treści na potrzeby strony www, które przyciągną większą ilość odbiorców.

Twoja strona będzie również wymagać rutynowej konserwacji technicznej, aby szybko zainstalować aktualizacje i łatki bezpieczeństwa w podstawowych plikach WordPress i wtyczkach WordPress w celu ochrony strony www przed włamaniem. Tak, nawet strony małych firm są teraz celem hakerów.

Jeśli nie masz nic przeciwko samodzielnym aktualizacjom, to świetnie. Musisz jednak pamiętać, że czasami aktualizacje powodują awarię strony internetowej i musisz wiedzieć, co zrobić, jeśli to nastąpi.

Będziesz także potrzebować zewnętrznego systemu tworzenia kopii zapasowych wszystkich plików strony www, aby szybko ją przywrócić do poprawnego działania w przypadku jakiejkolwiek awarii lub błędu.

Jeśli wolisz nie obciążać się utrzymaniem technicznym strony, możesz zlecić to nam. Oferujemy pełną opiekę techniczną nad stronami www naszych klientów w cenach rozpoczynających się od 100 zł miesięcznie.

Liczba aktualizacji technicznych strony internetowej znacznie się różni w zależności od firmy. Mamy klientów, którzy potrzebują jedynie pomocy technicznej o wartości około 500 zł rocznie, podczas gdy inni wydają na ten cel około 2000 zł rocznie. W obu przypadkach jest to o wiele tańsze niż zatrudnienie kogoś na pełny etat.

Projektowanie stron internetowych Poznań

Jak najszybciej zbudować dobrą stronę internetową?

Jeśli możesz sobie na to pozwolić, zapłać doświadczonemu projektantowi stron internetowych, aby zbudował dla Ciebie stronę. Zaoszczędzi ci to mnóstwo czasu, pieniędzy i bólu głowy – a gotowy produkt będzie lepszy.

Podobnie jak samochody, dzisiejsze strony internetowe są znacznie bardziej skomplikowane niż strony sprzed 10 lat.

Twoja strona internetowa jest obliczem Twojej firmy w internecie. Chcesz, aby był on jak najbardziej profesjonalny i atrakcyjny dla odbiorców docelowych. Biorąc pod uwagę możliwość samodzielnego stworzenia witryny lub zatrudnienia projektanta, musisz pamiętać o kilku istotnych sprawach:

Oszczędność czasu

Zatrudnienie profesjonalisty daje możliwość szybkiego i płynnego wykonania wysokiej jakości strony www.

Unikalność

Każdego dnia w sieci pojawiają się tysiące nowych stron internetowych. Twoim zadaniem jest wyróżnienie się na tle konkurencji. Profesjonalny projektant jest w stanie stworzyć stronę internetową, która będzie przygotowana z myślą o Twojej firmie, przyjemna dla oka, posiadająca przejrzystą i łatwą nawigację.

Łatwość korzystania

Profesjonalny projektant stron internetowych będzie pamiętać o użytkownikach, ułatwiając im płynne poruszanie się po stronie, wyświetlającej się poprawnie na wszystkich urządzeniach, na których będą ją przeglądać użytkownicy, np. komputerach, latopach, smartfonach.

Wyprzedzanie konkurencji

Posiadanie profesjonalnie zaprojektowanej strony internetowej zwiększa zainteresowanie i zaufanie klientów Twoją ofertą. Konkurencja w internecie jest duża, dlatego bardzo ważne jest pierwsze wrażenie. Za pomocą Twojej strony internetowej powinieneś przywitać się z klientem i wywołać pozytywne wrażenie.

Przekazywanie wiadomości

Profesjonalny projektant stron internetowych ma doświadczenie w przekazywaniu wiadomości. Niezależnie od tego, czy używasz kolorów, czcionek, grafiki itp., Profesjonalna strona internetowa powinna przekazywać wyraźny, spójny, przekonujący komunikat reprezentujący Twoją firmę.

Strona www przyjazna dla wyszukiwarek

Jednym z najważniejszych czynników dotyczących strony www jest jej obecność w wyszukiwarkach. Profesjonalny projektant będzie wiedział, jak zaprojektować witrynę tak, aby była przyjazna dla wyszukiwarek, głównie wyszukiwarki Google.

Różnica między amatorską i profesjonalną stroną internetową

Istnieje ogromna różnica między amatorską stroną internetową, a profesjonalną stroną internetową. Posiadanie profesjonalnej strony www zapewni Ci możliwość przedstawienia Twoich produktów i usług w odpowiedni sposób, czego nie zrobi żadna amatorska strona internetowa. Najlepiej zająć się tym, na czym zna się najlepiej, a wykonanie profesjonalnej strony internetowej zlecić fachowcom.

Bądź ekspertem w swojej branży

Profesjonalny projektant stron internetowych będzie wiedział, jak sprawić, abyś wyglądał jak ekspert w swojej branży. Twoja firma będzie wyglądać na kompetentną i godną zaufania.

Zwiększanie wiarygodności

Dobry projektant stron www będzie w stanie znaleźć sposoby na pokazanie Ciebie jako wiarygodnego partnera biznesowego, za pomocą obrazów, kolorów lub tekstu. Dzięki temu odwiedzający stronę będą wiedzieć, że jesteś godny zaufania i warto robić z Tobą interesy.

Zwiększ skalę działalności

Posiadanie profesjonalnie zaprojektowanej strony internetowej pozwoli Twojej firmie konkurować z większymi firmami. Profesjonalny projektant sprawi, że mniejsza firma będzie wyglądać jak duża, ambitna firma, zwiększając jej wiarygodność.

Leave a Comment.